شبکه های اجتماعی
رایمن رادیاتور | رادیاتور قرنیزی, مناسب ترین رادیاتور در بهینه سازی فضای ساختمان
7859
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-7859,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

بلاگ

رادیاتور قرنیزی, مناسب ترین رادیاتور در بهینه سازی فضای ساختمان

  |   دسته‌بندی نشده   |   بدون دیدگاه

سیستم های گرمایشی از جمله ملزومات هر ساختمان محسوب میشوند. در حال حاضر با توجه به کمبود منابع انرژی و بالا بودن هزینه های مصرفی آن اکثر سازندگان سعی میکنند از سیستم های گرمایشی با مصرف انرژی پایین و راندمان بالا در ساختمان های خود استفاده کنند. هر یک از سیستم های گرمایشی از جمله رادیاتور, هواساز, فن کوئل, اسپلیت یونیت ها و گرمایش از کف دارای معایب و مزایای مخصوص به خود هستند. اما رادیاتورهای قرنیزی مزایای هر یک از این سیستم ها را دارا میباشند و معایب سایر سیستم ها را رفع میکنند.

رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی نوعی سیستم حرارتی ست که جایگزین قرنیزهای معمولی در ساختمان شده است. این سیستم گرمایشی علاوه بر اینکه در پایین دیوار و در امتداد آن قرار میگیرد و نقش قرنیز را ایفا میکند, از برخورد وسایل و اثاثیه به دیوار و آسیب رساندن به آن جلوگیری میکند.

نحوه عملکرد رادیاتورهای قرنیزی

رادیاتورهای قرنیزی از مکانیزم ساده ای که در رادیاتورهای معمولی استفاده میشود برای انتقال حرارت استفاده میکنند. سیستم حرارتی این رادیاتورها هیچ نوع پیچیدگی ندارد و با کمترین امکانات میتوان از این محصول استفاده کرد. این قرنیزها دور تا دور خانه قرار میگیرند و عملکرد آنها به نحوی ست که آب گرم از پکیج وارد لوله های رادیاتور شده و گرما از سطح قرنیز به بیرون منتقل میشود و فضا را گرم میکند. چند دقیقه بعد از ورود آب گرم به لوله های قرنیز حرارتی ساختمان, گرما به نقاط مجاور انتقال پیدا میکند. این قرنیزها در سرتاسر خانه در پایین دیوارها قرار گرفته اند و به همین دلیل میتوانند در مدت زمان کوتاهی کل خانه را گرم کنند.

تفاوت رادیاتورهای قرنیزی با سایر سیستم های گرمایشی

مزیت اصلی این قرنیزها دور از چشم بودن آنهاست. آنها در پایین دیوار قرار میگیرند و برخلاف سایر سیستم های گرمایشی که فضای زیادی از خانه را به خود اختصاص میدهند جای بسیار کمی اشغال میکنند و در واقع دور از چشم هستند. این قرنیزها طراحی دکوراسیون داخلی را با مشکل رو به رو نمیکنند و چیدمان منزل را میتوان به هر نحوی انجام داد. قرنیزهای حرارتی مانند شومینه و بخاری هیچ نوع دوده ای ایجاد نمیکنند و باعث تیره شدن دیوار نمیشوند. دیوارهایی که در پایین آنها قرنیز حرارتی نصب شده با گذشت زمان نیاز به مرمت ندارند. در کل این سیستم حرارتی هیچ نوع آلودگی ایجاد نمیکند و مناسب ترین سیستم گرمایشی در ساختمان های امروزی محسوب میشوند.

از مزایای قرنیز حرارتی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قرنیزهای حرارتی قابل استفاده در انواع ساختمان ها از جمله ساختمان های تجاری, اداری, مسکونی , هتل ها و بیمارستان ها میباشند.
  • این سیستم های حرارتی دارای اتصالات بسیار مقاوم و انعطاف پذیر هستند و سرعت انتقال گرما در آنها بسیار بالاست.
  • قرنیزهای گرمایشی در دور تا دور دیوار نصب میشوند و فضای ساختمان را مانند رادیاتورهای دیواری اشغال نمیکنند.
  • این سیستم حرارتی میتواند با انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی کار کند.
  • تنوع این قرنیزها در رنگ بندی بسیار بالاست و شکل ظاهری آنها باعث شده تا همواره مورد توجه سازندگان, مهندسان و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گیرد.
  • استفاده از قرنیزهای حرارتی به عنوان سیستم گرمایشی ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی شده و از نظر اقتصادی مقرون بصرفه میباشند.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه