شبکه های اجتماعی
رایمن رادیاتور | چرا باید بجای بخاری یا شوفاژ از قرنیز حرارتی استفاده کنم؟
7874
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-7874,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

بلاگ

چرا باید بجای بخاری یا شوفاژ از قرنیز حرارتی استفاده کنم؟

  |   دسته‌بندی نشده   |   بدون دیدگاه

شاید این سوال برای‌تان پیش آمده باشد که چرا باید از رادیاتورقرنیزی بجای سیستم های گرمایشی قبلی مثل بخاری یا شوفاژ استفاده کرد.

آب گرم مورد نیاز این رادیاتورها نیز توسط پکیج دیواری تامین می شود که بدین ترتیب با کمترین فضای اشغال شده توسط پکیج و قرنیز حرارتی می توانید منزل خود را بصورت کاملا ملایم گرم کنید.


Image result for ‫رادیاتورقرنیزی رایمن رادیاتور‬‎

رادیاتور قرنیزی

در جواب این سوال باید به مزایای رادیاتور قرنیزی پرداخت و دونه دونه از آنها نام برد، اما اجازه دهید اینطور برایتان مسئله را روشن کنیم، اگر شما در خانه ی خود بخاری داشته باشید، شاید دائما این دردسرهای کوچک را دارید، مثلا همیشه بالای بخاری‌تان دوده گرفته و سقف سیاه شده است، یا این که در اوایل پاییز مجبور هستید که بخاریتان را کول کرده و سط خانه بگذارید و آن را وصل کنید و در اوایل بهار، دوباره همین داستان را خواهید داشت.  اگر بچه ی کوچک داشته باشید همیشه باید مراقب باشید که بخاری نزدیک نشود، از همه بدتر بخاری می تواند بسیار بسیار خطرآفرین باشد، لوله ی دودکش بخاری با گاز CO2 سالانه چندهزار قربانی می گیرد و یا نشت گاز آن ممکن است به انفجار منجر شود.

اگر خانه ی شما شوفاژ داشته باشد باز دردسرهایی چون هزینه ی شارژ، تعمیرات و …. را خواهید داشت و البته نکته ی مهمی که هست این است که بخاری و شوفاژ به زحمت تا شعاع ۷ متری خود را گرم می کنند، در صورتی که رادیاتور قرنیزی که در سرتاسر خانه کشیده شده نه فضایی از خانه ی شما را اشغال می کند، نه خطرهای بخاری را دارد و نه داستان های مربوط به هزینه ی شارژ و تعمیرات و وصل کردن و جمع کردن در فصول مختلف را دارد.

از مزایای رادیاتور های قرنیزی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

کاهش هزینه های لوله کشی برای تاسیسات ساختمانی
کاهش فضای اشغال شده توسط سیستم های گرمایشی قدیمی مثل رادیاتور های پره ای
کاهش هزینه نصب قرنیز
سرعت بالا در اجرا و نصب
قیمت مناسب نسبت به دیگر سیستم های های گرمایشی
تولید گرمای یکنواخت در سراسر خانه
قابلیت تنظیم دما در این سیستم
بازده ای بالا

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه