شبکه های اجتماعی
رایمن رادیاتور | رادیاتور قرنیزی رایمن
7887
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-7887,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

رادیاتور قرنیزی رایمن

  |   دسته‌بندی نشده   |   بدون دیدگاه

رادیاتور قرنیزی محصولی جدید در صنعت تاسیسات میباشد که توانسته است با توجه به قابلیتها، شکل ظاهری، راندمان بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی به سرعت نظر دست اندرکاران صنعت ساختمان و همچنین مصرف کنندگان را به خود جلب نماید. هر یک از سیستمهای گرمایشی متداول از قبیل رادیاتور، گرمایش از کف، فن کوئل، هواساز، داکت اسپیلت، اسپیلت یونیتها و … دارای مزایا و معایبی میباشند لیکن سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی توانسته است بسیاری از مزایای هر یک از این سیستمها را در خود گردآورده و معایب آنها را نیز برطرف نماید.
در رادیاتور قرنیزی استفاده دومنظوره از فضای قرنیز به عنوان سیستم گرمایشی و قرنیز از یک سو و از سوی دیگر تنوع در رنگ بندی و حتی امکان طراحی فرم و شکل ظاهری این سیستم توانسته است امکانات و شرایطی را فراهم سازد که بسیار مطلوب و مورد توجه مهندسین معمار و طراحان و مجریان دکوراسیون داخلی قرار گیرد. سیستم گرمایشی رادیاتور قرنیزی از ساده ترین مکانیزم که در رادیاتورهای معمولی مورد استفاده قرار گرفته است جهت انتقال حرارت استفاده می نماید بنابراین هیچگونه پیچیدگی در این سیستم وجود ندارد. از سوی دیگر به علت راندمان بالای آن، این قابلیت را بوجود آورده است که با کمترین امکانات و تجهیزات شرایط استفاده از این محصول فراهم گردد.سیستمهای گرمایشی متداول هر یک دارای مزایا و معایبی می باشند. این شرکت مفتخر است سیستمی را که “گرمایش قرنیزی” نام گرفته است به عنوان سیستمی کامل که ضمن برخورداری از تمامی مزایای سیستم های موجود، معایب آنها را نیز کاملاً مرتفع نموده است و با راندمانی به مراتب بالاتر و صرفه جویی چشمگیر مصرف انرژی (بیش از 30%) ،به عنوان نسل جدیدی از سیستمهای گرمایشی به بازار عرضه و معرفی نماید.

سیستم گرمایش رادیاتور قرنیزی یا شوفاژ قرنیزی از سال 2008 میلادی در کشور انگلستان ابداع و ارائه شده است و امروزه جزو پرطرفدارترین سیستم گرمایشی در این کشور به حساب می آید.به همین دلیل پس از آشنایی با این محصول وبا طراحی و مهندسی کاملا متفاوت موفق به ارائه سیستمی شد یم که دارای مشخصات فنی بسیار بالاتری نسبت به محصول انگلیسی میباشد.بارزترین تفاوت رادیاتور قرنیزی رایمن رادیاتور با سایر محصولات مشابه جدا بودن کلیه قطعات از یکدیگر، رزوه ای بودن تمامی اتصالات و رابطهایی از جنس استیل میباشد. در نتیجه طول عمر بیشتر، ضریب اطمینان بالاتر، و ضریب انتقال حرارت بیشتر را به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر در جهت بهینه سازی مصرف انرژی، این محصول دارای حداقل 30% کاهش مصرف انرژی میباشد که موجب خواهد شد پس از مدت زمان کوتاهی استفاده از این سیستم تقریبا هزینه اولیه خود را جبران نماید.

در این روش یک پوسته ( از جنس آلیاژ آلومینیومی خاص با فرم و شکلی همانند قرنیزی زیبا و با تنوع رنگی بسیار گسترده) جایگزین قرنیزهای مرسوم میشود و بدین سبب فضای پشت این پوسته امکان جاسازی رادیاتوری طولی را فراهم می سازد و نهایتاً قرنیز تبدیل به سیستم گرمایشی می شود.سیستم گرمایش قرنیزی رایمن رادیاتور از پائین ترین سطح و در تمامی محیط پیرامونی اتاقها انتقال حرارت را انجام میدهد پس بنابر این مثل رادیاتور معمولی که با گرم کردن توده هوا در ناحیه محدود اطراف خود و گردش طبیعی هوا عمل میکند، نقاط کور با دمای پائین و نقاط گرم تر از معمول وجود نخواهد داشت و تمام محیط دمایی یکنواخت خواهد داشت. همچنین افزایش قابل توجه سطح انتقال حرارت نسبت به رادیاتورهای معمولی موجب بالا رفتن راندمان و سرعت گرمایش میشود. بطور مثال در یک واحد 100 متر مربعی گرمایش آن توسط رادیاتورهای معمولی بین 1/5 تا 2 ساعت و توسط گرمایش از کف حدود 5 ساعت و توسط گرمایش قرنیزی رایمن رادیاتور 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه